Gitáros zenei szolgálat (Sanyi vezetésével)

Kedves Széphalmiak, kedves mostanában érkezők! Marosi Sándor vagyok. Megfelelő zenei tanulmányokkal a tarsolyomban (billentyűs, húros és némi ütős) 1968 óta zenélek templomban, ebben is. Annak idején én voltam az első, aki a környékbeli és néhány távolabbi templomban elsőként játszottam gitáron, kántor Bátyám oldalán, kántor Édesanyám bíztatására, és most is szívesen énekelek és játszom. Mostani csapatunk a harsány dolgokat nem szereti, ezért inkább a visszafogottabb, inkább énekkari jellegű énekekkel teljesítjük a zenei szolgálatot. Ebbe a formációba az érettebb generáció tagjai is szívesen csatlakoztak, bár a fiatalokat is örömmel és szeretettel látjuk, várjuk. Úgy érzem, hogy a csapat valamennyi tagja a barátom, és jó együtt lenni. Szeretem, ha a próbákon a felkészüléssel foglalkozunk, s ha jól megy, megvan az öröm és a jókedv is. Az egyébkénti jó hangulatú együttlétekre is szervezünk alkalmakat. Törekszünk arra, hogy a liturgia aktuális témájához igazítsuk az énekeket és a stílust (olvasmány, szentlecke, evangélium, egyházi ünnep stb.). Nincs állandó elfoglaltság. A kb. másfél havonta 1-2 szolgálat előtt tartunk 1, legfeljebb 2 próbát. A tervezett időpontokat időben, előre odaadjuk leírva, a féléves beosztás szerint. Mindenkit, aki valamely, nem harsány hangszeren elfogadhatóan játszik vagy énekel, esetleg –is, nagyjából ismeri a kottát, hajlandó próbára járni és a terv szerinti zenei szolgálaton részt venni, nagy szeretettel várunk. Jelenleg a 18- 20 kotta néha kevés, de hely van közöttünk, kottát pedig szívesen gyártok még. Minél többen vagyunk, annál méltóbb az Isten dicsérete. Gyertek, próbáljátok ki, itt a lehetőség. „Aki énekel, az duplán imádkozik!” Pláne, ha még zenél is! Szeretettel: Marosi Sándor (0630-2022909)