A Zsoltár-kör

2010. április 8-án alakult kis létszámmal, régi, részben latin nyelvű egyházi énekek tanulása céljából, Markovich Judit, a Zeneakadémián végzett egyházzenész, a Gregorián Társaság tagja, a Patrona Hungariae iskola tanára vezetésével, nem szereplési szándékkal, csak a közös éneklés öröméért. A tanulásban az egyházi év ünnepeit követjük és a szentmisék állandó részeihez kapcsolódunk az „Éneklő Egyház Római Katolikus Népénektár” és hozott kották felhasználásával. A műfajválasztás nem azt jelenti, hogy idegenkednénk a vallási tartalmú ének és zene más területeitől, de úgy érezzük, néha nem árt visszatérni az eredethez, a kiindulóponthoz, a „tiszta forráshoz” addig, amíg teljesen el nem feledkezünk róla az újabb változatok hatására. Ahogy XVI. Benedek pápa mondta a hagyományos rítusról, „mindegyikünknek jót tesz megőrizni azt a gazdagságot, mely az Egyház hitében és imádságában alakult ki, és jó biztosítani számára az őt megillető helyet”.

Találkozóinkat minden héten szerdán este ¾ 7 és 8 óra között tartjuk a templom közösségi termében. Nem csak Széphalomról, hanem a környék egyházi közösségeiből mindenhonnan hívjuk és várjuk magunk közé azokat, akik szeretnének csatlakozni hozzánk.