Hirdetés, 2021. 01. 24.

HIRDETÉSEK

Isten igéjének vasárnapja

2021. január 24.

• A hitoktatás ON-LINE lesz.
  • Vízkereszt ünnepéhez – hagyományos módon – ház, lakásszentelés kötődik. Akik szeretnék megáldatni otthonukat, kérem, jelezzék a sekrestyében vagy irodai időben a plébánián. Nevet, címet, telefonszámot és egy általános időpont-megjelölést kérnek. A látogatás idejét személyesen egyeztetjük.

Urunk Jézus, ne engedd, hogy szeretetünkkel e világ dolgaiba kapaszkodjunk. Ments meg minket attól a végzetes csalódástól, hogy amikor sorra elmúlnak, megsemmisülnek azok a dolgok, melyeket szerettünk, kiderüljön, hogy amit szeretetnek hittünk, nem is volt igazi szeretet, hiszen nincs benne semmi sem, ami megmaradna az örök életre. Taníts meg inkább úgy élnünk, mint akik nem e világból valók, ugyanakkor azzal a szeretettel szeretnünk, amely e világból mindazt átmenti az eljövendő világba, ami örökkévalósításra érdemes.